Unikl jsem ukřižování

Kategorie:

Štítky:

Víte co mám společné s Charlie Sheenem a Ferdinandem Porsche (legendárním konstruktérem VW Brouka, jehož syn založil slavnou automobilku)? Ano všichni jsme se narodili ve stejný den, jen v různé roky. Konkrétně já jsem se narodil 147 436 200 (unix time), neboli 3. září 1974 v 10:30. Dnešním dnem jsem tedy utekl před ukřižováním.

Pokud nedokážete pochopit poznámku o ukřižování, tak se podívejte do bible, Ježíš byl ukřižován ve věku 33 let.

Reklama

Pokud bych měl shrnout poslední rok, bylo to zajímavé. Nějak se nekonají nepovedené záležitosti, před pár lety mi hrozil osobní bankrot, ale ze všeho jsem se dostal a naopak jsem začal více psát o tom, že by lidé měli mít rozum, nezadlužovat se, ale naopak rozumně investovat do budoucna. Trochu jsem uspořádal svůj pracovní čas a konečně jsou vidět i nějaké viditelné výsledky mého webařského koníčka a pro další rok budou ještě zajímavější reference. S kamarádem jsme uvedli do provozu jeden webshop, který mi pomáhá trochu naplnit rozpočet a do budoucna mi snad vydělá i na nějaký z mých automobilových snů (Lexus, Jaguar, Porsche), teda nejen ten jeden shop, v plánech je toho trochu více, jenže vše chce čas a všechno nabíhá relativně postupně.

Za ten rok se mi zajímavým způsobem pohnula i návštěvnost na blogu, z cca 300 návštěvníků (směšné číslo) měsíčně se blížím 3 000 (lepší, ale pořád směšné), pokud do roka zase zdesetinásobím jejich počet, bude to fajn, ale reálný bych viděl už jen asi trojnásobný nárůst, tj. kolem 10 000 návštěvníků měsíčně. Tento blog měl být původně jen odborný, ale za poslední měsíce se stává spíše politickým. Z původního konceptu „občas něco napsat“ se stalo téměř denodenní psaní, protože témata kolem mě rostou, jako houby po dešti.

Od ledna roku 2008 jsem se stal (čestným) šéfredaktorem domovského portálu LinuxSoft.cz, nic za to nemám, jen se snažím nějak udržet portál, do nějž jsem investoval během posledních 4 let nemalé množství svého volného času, bohužel je situace taková, že chybí autoři, kteří by psali, což se odráží i na návštěvnosti a zpětně na příjmech z reklamy, které by posloužily i na honoráře pro autory.

Co pro další rok? Nevím, určitě dokončit další blok rozpracovaných aktivit a snažit se, abych příště mohl bilancovat zase o něco pozitivněji, protože to budu slavit kulatiny.