Povedená reklama

Kategorie:

Štítky:

Reklamní trh jde trochu mimo mě, ale akce několika výrobců grafických karet upoutala mou pozornost, omluva zákazníkům, která poslouží zároveň jako zajímavá reklamní kampaň.

Výrobce grafických čipů nVidia uvedl na trh nové čipy GeForce GTX 260/280, protože se jedná o současný High-End (byť podle testů moc výrazně starší čipy nepřekonaly), byl o grafické karty s novými čipy nVidia dost velký zájem, přestože novinky to byly zatraceně drahé. Cenu hodnotím z hlediska uživatele, který kupuje lepší střední třídu mezi kartami a grafickou kartu používá několik let, protože nehraju hry :-). Nepochybuji, že první kusy grafických karet s novinkovými čipy jsou předražené.

Reklama

Výrobcy grafických karet BFG, XFX a EVGA (ve chvíli psaní tohoto článečku to byli tito 3 výrobci) začali vracet část peněz, které zákazníci utratili za nové grafické karty. NVidia totiž velmi prudce srazila cenu svých nových čipů GeForce GTX 260/280, protože konkurence nespí, ATI totiž uvedla na trh čip, jímž osazené grafické karty se prodávaly za necelou polovinu a výkon je více, než jen srovnatelný. Výrobci grafických karet vůbec nemuseli nic vracet, většina uživatelů chápe, že za novinky v High-End segmentu se platí, jenže výrobci vrátí něco málo peněz (tolik těch grafických karet zase prodaných není a ne každý zákazník bude chtít peníze zpět), ale jejich jméno je zase o něco viditelnější a bude to mít příznivý dopad na jejich budoucnost. Možná i takto se dá občas udělat „reklamní kampaň“. Alespoň, že vrací hotové peníze a nikoliv slevový kupón na příští nákup, jako to udělal Apple, když refundoval první předražené kusy iPhone.