The Doors – DVD „lahůdka“ (ve stáncích)

Kategorie:

Štítky:

Už jsem jednou v tomto blogu psal o rozšiřování sbírky DVD díky nabídce DVD, která se objevují na novinových stáncích. Vydavatelům už evidentně docházejí zásoby levných titulů a po nedávném filmu „Tah jezdcem“ jsem teď potkal na stáncích opravdový klenot, film Olivera Stonea „The Doors“.

Film je jakýmsi životopisem Jima Morrisona, který byl frontmanem kapely, ostatní členové kapely jsou jen v pozadí. Jimiho Morrisona si zahrál Val Kilmer a nejen zahrál, všechny písničky The Doors, které ve filmu zazní, i naspíval. Roli zahrál tak dobře, že Ray Manzarek (další člen kapely) měl údajně na premiéře filmu prohlásit „Znovu vidím živého Jima.“ Mnoho příznivců filmů a milovníci The Doors prohlašují, že Val Kilmer jej nehrál, Jim Morrison se vtělil do Vala Kilmera. Je s podivem, že Val Kilmer za tuto roli nedostal Oskara, v tom roce jej získal Anthony Hopkins za Hannibala Lectera ve filmu „Mlčení jehňátek“.

Reklama

Pokud film ještě neznáte, nebo jste o Jimi Morrisonovi nečetli, budete se dost možná divit, jak se vůbec mohl dožít 27 let. Příjemným překvapením tohoto filmu jsou herecké výkony dalších herců, kteří se objevili vedle Vala Kilmera, namátkou Michaela Madsena (můj oblíbený herec na záporné role) a Meg Ryan, kterou mám pořád spjatu s nevýraznými rolemi v romantických filmech.

Já už DVD „The Doors“ mám delší dobu, je fajn mít i bonusový disk, zejména, když jde o takovouto hudební legendu a takto skvěle natočený film. Myslím si, že 500,— KČ za DVD s dobrým filmem není tolik, naopak v tomto případě nepochopím ty, kterým postačuje jen DivX. Doporučuji sledovat film s titulky, nikoliv s dabingem, minimálně při dabingu hodně ruší změna hlasu, když Val Kilmer zpívá některou ze skladeb The Doors.

Pokud bych měl hodnotit na desetistupňové stupnici, je film „The Doors“ jeden z těch, které by měly dostat další, jedenáctou hvězdičku.