Vyměníme inteligenta za populistu

Kategorie:

Štítky:

<disclaimer>Tento článek vyjadřuje jen můj osobní názor. „Může se Vám nelíbit, můžete s ním nesouhlasit, ale to je vše co s tím můžete dělat.“ — Jára Cimrman</disclaimer>

Tento týden by mohlo dojít k návratu Jiřího Čunka do vlády ČR. Ano, toho ministra, který se stal předsedou KDU-ČSL jen proto, že si získal popularitu stěhováním Romů a díky svému předsednictví získal vstupenku do vlády. Jiří Čunek předvedl naprostou mediální neobratnost, kterak se hájil před obviněními a podle mě je stále mnoho pochybností o jeho vině, nebo nevině, byť teoreticky ze zákonného hlediska je nevinen.

Reklama

Pan Čunek je jen populista, nic více, je to člověk, jehož přínos pro politiku je v podstatě nulový, regionální politik, který snad ani nezná jazyky je jedním z lidí, kteří reprezentují Českou Republiku ve světě.

Jeden z nejsympatičtějších ministrů je Karel Schwarzenberg, byť když byl navržen na ministra zahraničí, tak jsem spráskl ruce, protože jsem nechápal výběr aristokrata, který velmi dlouhou dobu žil v zahraničí. Mýlil jsem se a dnes bych před tímto člověkem měl spíše smeknout, pan Schwarzenberg je člověk který zná jazyky a v jeho vystupování čiší určitá noblesa, je to člověk, který je možná tím nejlepším ministrem zahraničí, jakého jsme poslední roky meli.

KDU-ČSL se snaží o návrat svého předsedy Čunka do vlády, byť si myslím, že by si radši měli zvolit jiného předsedu. Bohužel Čunek nedokázal být věrohodný a vůbec se nedivím postoji pana Karla Schwarzenberga, který v tom případě chce odejít z vlády. Ano v ČR nejspíše vyměníme inteligentního reprezentanta za xenofobního a rasistického populistu.