SCO je snad nesmrtelné

Kategorie:

Štítky:

SCO představuje pro nejednoho příznivce GNU/Linuxu takřka zplozence pekla, což je způsobeno jeho nesmyslnými pokusy získat finance napadením firem zabývajících se GNU/Linuxem s tvrzením, že jim mají zaplatit licence za využívání intelektuálního vlastnictví SCO. Někdo i zaplatil, třeba Microsoft, jemuž se spojenec pro boj s narůstající penetrací GNU/Linuxu hodil. Prý něco zaplatil i Novell, ale po prohraném soudu by mělo SCO peníze vrátit, protože se jeho nároky ukázali naprosto nepravdivé.

Čas pokračoval a SCO bylo (tedy psalo se o tom) vyřazené z burzy cenných papírů Nasdaq. 14. února 2008 se situace změnila, našel se investor, Stephen Norris & Co. Capital Partners, který investuje 100 000 000 dolarů do této firmy a umožní ji pokračovat v práci. Navíc se k tomu přidá nutná reorganizace. Peníze prý pocházejí ze středního východu.SCO je zachráněno a může tak pokračovat ve své práci, s jedinou výjimkou, prý by měl být odejít současný CEO Darl McBride.

Reklama

Je vůbec reálné SCO zachránit? Čas ukáže, jestli firma, jež si tak výrazně poškodila jméno je ještě zachránitelná, možná tato investice je obrovskou chybou, která jen prodlouží agónii. Podle mého názoru by bylo efentivnější založit novou firmu, začít s několika lidmi nabízet služby kolem GNU/Linuxu, eventuálně jiného Un*xového OS, začít nějaký menší vývoj a po pár měsících koupit zbytky SCO, ale zříct se jména. Je vcelku očekávatelné, že firma, která bude přímým pokračovatelem SCO bude mít extrémně těžkou pozici, díky minulosti, kterou zavařil Darl McBride.