Webhosting Klenot.cz

Kategorie:

Štítky:

Dobré služby by měly být chváleny, proto napíšu několik vět o webhostingu, s nímž jsem extrémně spokojen.

Před několika lety jsem se trochu začal zabývat tvorbou internetových stránek a webových aplikací, bylo mi jedno kde a jak jsou umístěny, ale během posledních let jsem se začal dost zajímat i o kvalitu webhostingu jako takového. Z mého hlediska mi o hostingu hodně napoví i osoby, které za tímto hostingem stojí a doporučení přátel, které považuji za znalé v oboru.

Reklama

Webhosting Klenot.cz mi byl doporučen Ondřejem Čečákem, kolegou z portálu LinuxSoft.cz, s upozorněním, že za tímto hostingem stojí Zdeněk Burda, kterého považuji za jednoho nejschopnějších lidí kolem GNU/Linuxu v ČR. S čistým svědomím mohu napsat, že pouze výše uvedené bylo pro mě rozhodující a následný pohled na ceny mě opravdu šokoval, tak kvalitní služby za ceny, o nichž mohu tvrdit, že jsou v podstatě téměř nulové, vždyť domény stojí stejnou sumu a pro každou 3. webhosting dávají prostor zdarma.

Problémy a žádosti jsou vyřizovány v termínu několika minut, až hodin, podle toho, jestli zastihnu provozovatele Zdeňka Burdu, nebo Lukáše Cirkvu na Jabberu/ICQ, nebo spolehnu na ptačí poštu (e-mail). Asi kdybych nebyl líný zvednout telefon, získal bych řešení během několika minut.

Na hostingu je k dispozi PHP5 i PHP4, které se rozlišují jen podle koncovky. Volba databáze je téměř libovolná, defaultně nepřiřadí žádnou, ale dalším mailem si lze požádat o tu, která bude vyhovovat nejvíce. Já mám jen MySQL (WordPress se mi nechce opouštět, ani přepisovat), ale předpokládám, že začnu využívat i PostgreSQL (kteroužto mám podstatně radši). Podle toho co jsem vykomunikoval s Lukášem Cirkvou, neměl by být problém v podpoře SQLite a je dost možné, že příznivci FirebirdSQL by si také mohli přijít na své. Z phpinfo() je zřejmé, že je jen velmi málo požadavků, které by vyžadovali nějaký zásah do konfigurací serverů.

Osobně jsem s hostingem Klenot.cz velmi spokojen a nebojím se jej doporučit každému, kdo hledá domov pro své webové stránky.

OT: Docela mě nedávno pobavilo, když jsme kecali po Jabberu s Lukášem Cirkvou, že nejenže jsme oba z Chomutova, ale dokonce jsme se spolu prali v Chomutovském judistickém oddíle, takže se trochu známe už opravdu dost let, ale při pohledu na jméno nám to ani jednomu nedošlo. ČR je opravdu jedna velká dědina a člověk zakopne o známé všude.

Aktualizace: Klenot.cz byl koupen. Hostingy kupuji u konkurence, podle potřeb a rozpočtu volím mezi několika poskytovateli (Endora [majitelem je WebSupport], ForPsi, Wedos, ČeskýHosting, …).