Mandriva 2008.0 – články

Kategorie:

Štítky:

Jak jsem již na těchto stránkách psal, dostal jsem se k Mandriva Linuxu 2008.0 CZ díky práci autora, tentokrát pro svůj domovský portál LinuxSoft.cz i, údajně čistě MS Windowsové, Živě.cz. Myslím že práce se mi alespoň trochu povedla a speciálně na živě by mohla nalákat dalšího uživatele ke GNU/Linuxu.

První verze recenze vyšla na Živě.cz. Jak napsal Svatoslav Vít, „no dobře, moc podrobné to není, spíše technické, ale něco na tom je“. Neočekávám, že by články o GNU/Linuxu upoutali každého běžného uživatele počítačů, tuto verzi jsem se snažil moc nekompikovat, ale i přesto je jinou osobou hodnocena jako technická. No asi lepší, než kdybych psal jen „vyjukané nadšení“ z toho, že vše funguje.

Reklama

Druhá verze recenze je vydána na mém (víceméně) domovském portále LinuxSoft.cz. V této verzi jsem byl i o něco málo kritičtější, protože jsem napsal i věci, které mě zcela nenadchli.

Jak jsem napsal ve svém dřívějším příspěvku na tomto blogu, Mandriva Linux 2008 CZ se mi líbí a dost se povedla. Nejsem zcela nezkušeným uživatelem, umím snadno vyřešit některé drobné problémy a u této distribuce jsem spokojen se špičkovou automatizací prvotního nastavení.

Jako IT profesionál požaduji profesionálně připravený systém a toto Mandriva Linux 2008 CZ beze zbytku splňuje. Téměř jsem nemohl udělat nic jiného, než-li Knihu s médii doporučit ke koupi, cena je nevysoká a podpoříte tím další vývoj distribuce. Je mnoho zajímavých a povedených distribucí, ale tato patří k naprosté špičce a zcela oprávněně patří v ČR/SR k těm nejlepším, díky Ivane za lepší práci, než jakou odvádí francouzská matka distribuce.