Pane Paroubku odejděte

Kategorie:

Štítky:

<disclaimer>Tento článek vyjadřuje jen můj osobní názor. „Může se Vám nelíbit, můžete s ním nesouhlasit, ale to je vše co s tím můžete dělat.“ — Jára Cimrman</disclaimer>

Pan Ing. Jiří Paroubek opět vyzývá k odchodu vlády a nekolikrát jsem v posledních dnech zaregistroval jeho volání po předčasných volbách. Podle mého soukromého názoru je on sám jeden z politiků, kteří by měli z veřejného života odejít.

Reklama

Předčasné volby?

Proč by měla současná vláda odstupovat právě teď? Teď, když se začali dělat první kroky, které by měly vést k ozdravění státního rozpočtu a snad postupem času i k likvidaci státního dluhu? Kroky jsou to nepopulární a pocítíme je opravdu všichni, byť někdo více a někdo méně, což se silně nelíbí těm, kdož pocítí reformy realtivně více (je smutným faktem, že to jsou lidé, kteří ale ze státních peněz odčerpávají nejvíce).

Pan Paroubek chce vyvolat hlasování o vedůvěře vlády v Poslanecké Sněmovně Parlamentu České Republiky, ale není to tak trochu hloupost? Možná bych měl prostudovat patřičné zákony, ale pokud si pamatuji dobře, dostala-li jednou vláda důvěru PSP, může jen ona sama požádat o nové hlasování a případně sama zvážit své odstoupení. To hlasování, které by eventuálně pan Paroubek mohl vyvolat, je o ničem. Ale možná že se mýlím.

Protože vláda musí udělat nepopulární kroky a negativní světlo na ní padlo i díky aférám pana Čunka, rostou volební preference ČSSD. To je ten důvod, proč je zde najednou volání po předčasných volbách. Jiný důvod není, proto pan Paroubek volá po odstoupení vládní koalice. Cítí příležitost dostat se k moci, po níž prahne.

Můj pohled na pana Paroubka

Pan Ing. Jiří Paroubek má také mnoho co vysvětlovat.

Například podivné financování nadace své exmanželky Zuzany Paroubkové, které na něj vrhá divné světlo. Informace, které prosvítají z různých zdrojů nasvědčují tomu, že finance do sdružení plynou od lidí a firem, které panu Paroubkovi něco dluží, nebo věří, že by jim v případě svého návratu do vlády mohl pomoci k lukrativním zakázkám.

Pan Paroubek nevysvětlil ani jak a z čeho financuje svůj život. V seriózních denících jsou k nalezení propočty jeho příjmů a výdajů, z nichž vyplývá, že tak moc peněz mu nezbývá.

Pan Paroubek přinesl do české politiky ještě více hulvátsví a siláctví, než v ní bylo do jeho nástupu k moci. Ať jde o jeho výrok těsně po volbách, kdy přirovnal voliče pravice k agentům přisluhovačům a rozvracečům republiky, čímž připoměl rétoriku vládnoucí vrstvy v 50. letech 20. století, nebo o jeho slovní pyrotechniku téměř proti každému, kdo s ním nesouhlasí.

Již dlouho říkám, že pan Miloš Zeman byl sice hulvát a pusa prořízlá, ale měl dostatečný rozhled a dost rozumu v hlavě. Pan Paroubek je pouze hulvát, kolem nějž se motá velmi podivná skupina rektálních alpinistů. Pořád jsem nepochopil jeho potřebu neustále vše komentovat v nekonečném seriálu tiskových konferencí, jenž připomínají podivnou a smutnou reality show.

Závěrem

Opakuji znovu: „Pane Paroubku odejděte.“ Zavádíte do politiky krajně nepolitické jednání, jen napadáte druhé a Vaše metody škodí, jak Vaší straně (z níž vidím i schopné lidi), ale i celé ČR. Nebo jste posedlý mocí a odmítáte reakce i jiných lidí, než „dělníků od pásů“, Vašich podržtašků a přikyvovačů?