Paroubek Ústeckým hejtmanem?

Kategorie:

Štítky:

<disclaimer>Tento příspěvek vyjadřuje pouze můj osobní názor, ale pokud chcete, klidně si jej linkněte :-).</disclaimer>

Nad českou politikou mi občas zůstává občas opravdu rozum stát. Nejenže nejsou umlčeny strany, které jsou podle zákonů a ústavy zakázany (KSČM není nástupkyní KSČ, ale její organizační složkou!), ale populismus v tomto státě vítězí na rozumným ekonomickým i sociálním uvažováním.

Reklama

V pondělí 3. září 2007 jsem neoficiálně zaslechl informaci, že pan Ing. Jiří Paroubek by měl kandidovat na post hetmana Ústeckého kraje, v němž žiji. Bohužel, druhý den tuto fámu druhý den potvrdil denní tisk. Skoro by se dalo oprášit staré heslo „Lidé bděte“!

Paroubkovi hoří půda pod nohama na všech stranách, jeho konfrontační a populistický styl sice vzbuzuje obdiv u prostého voličstva („Ten Paroubek je bourák, ten to všem nandá.“), ale u rozumných lidí vzbuzuje pouze úděs, či úsměv na tváři, protože inteligentní lidé umí rozeznat jeho fikce i populismus, ale jsou si vědomi možných důsledků, kdyby se takovýto člověk, opět, dostal k moci.

Ing. Jiří Paroubek nemá v Ústeckém kraji trvalé bydliště, ale možná mu pomůže některý člen, který vlastní nemovitosti, nebo z vlastní kapsy koupí levný malý byt, potřebný jen pro trvalé bydliště kvůli volbám. Podle mého názoru by měl v krajských volbách kandidovat pouze člověk, který má s krajem něco společného a nekandidovat jen proto, že by mohl vyhrát. Ing. Jiří Paroubek zde není doma, místní problémy zná pouze z doslechu.

Vzpomenu-li doby, kdy předsedou ČSSD byl Miloš Zeman, tak to bylo nejlepší období této strany. Pan Zeman byl sice „huba prořízlá“ a jeho bonmoty byly občas na zabití, ale byl inteligentní politický realista. Pan Paroubek se mi většinou jeví jako pouhý hulvát, prahnící po moci. Vše navíc vypadá, že kdo není dostatečný „rektální alpinista“ vůči panu Paroubkovi, není vhodným kandidátem na jeho spolupracovníka a to bez ohledu na vzdělání.

V krajských volbách v roce 2008 budeme mít neobyčejně těžkou pozici, ale pevně doufám, že ODS dokáže své vítězství obhájit. Bohužel v očích veřejnosti může ODS za aféru s Dopravním Podnikem Ústeckého Kraje, díky kterému zůstalo mnoho našich spoluobčanů stát na autobusových zastávkách, místo cesty do práce, avšak, budete-li hledat, zjistíte, že ať by na hejtmanství byl kdokoliv, problém s DPUK by byl navlas stejný a proto je blbost z něj vinit z ODS.

Největším problémem, který v krajských volbách v Ústeckém kraji roku 2008 vidím, bude-li zde kandidovat Ing. Jiří Paroubek kandidovat, je možnost smrsknutí se předvolební kampaně na „Paroubek vs. ostatní“. Tématem nebudou rozumná témata související s rozvojem kraje, ale vzájemné tříštení sil a osobní útoky.

Jsme tak hloupí, že budeme volit emocemi a ne rozumem? Jsme tak hloupí, že budeme věřit populistickým gestům a osobním útokům, čímž narušíme kontinuitu započaté práce?