Pražský Výběr II v Teplicích

Kategorie:

Štítky:

V rámci tradičního a každoročního slavnostního zahájení lázeňské sezony v Teplicích se konal koncert kapely „Pražský Výběr II“, jednalo se o předpremiéru jejich turné k desce „Vymlácený rockový palice“. Předskokanem měla být skupina Doktor PP, ale jejich vystoupení bylo údajně přesunuto za PVII, takže se dá pochybovat o větším počtu diváků, koneckonců většina z nich přišla na PVII. Skoro se nabízí otázka, jestli by na tom koncertě bylo takové množství lidí, kdyby se za vstup platilo a tento nebyl v ránci zahájení lázeňské sezony zdarma. Ano já bych tam 100% byl, když jsem byl ochoten před třemi lety jet na 3 jejich koncerty a jeden jsem dostal nádavkem navíc opět zde v Teplicích.

Na tomto koncertě v Teplicích se konal i křest jejich nového alba, jehož se mimo jiné účastnil Teplický primátor, senátor a předseda místní organizace ODS, pan Jaroslav Kubera.

Reklama

Mám-li hodnotit nové album, tak to bude lehce neobjektivní kritika. Ano mám rád Pražský Výběr a to co předvedli na novém albu je vcelku jejich standard, byť legendární album „Straka v hrsti“ nepřekonali. Hudebníci odvedli své řemeslo postivě a byť jsem se po odchodu Michala Pavlíčka (kytara), jehož nahradil australan Glenn Proudfoot i Viléma Čoka (baskytara), nahrazeného Richardem Scheuflerem, bál veliké změny, tak na technickém provedení starých písniček to není znát, nová parta má stejnou, ne-li vetší, sílu a údernost, jako ta původní. Nové písničky jsou nové písničky a jsou trochu jiné, zvláště nový přírůstek v podobě zpěvačky je poznat.

Co se týče provedení koncertu, nelze jinak, než chválit. Dobře udělané pódium, dokonalé efekty a na konci menší laser show, prostě pastva pro oči. Pro mě byl překvapením nový baskytarista, který je však hodnocen mezi nejlepšími v ČR, když zahrál své basové sólo. Je s podivem, co dokázal vykouzlit na své basskytaře.

Prostě tento koncert nelze jinak, než velmi pochválit a pokud budete mít příležitost jít na Pražský Výběr II, doporučuji tuto příležitost využít, budete nadšeni, jako já.