Tip na výlet: S Hurvínkem do Zubrnic

Kategorie:

Štítky:

O Zubrnicích, hlavně v souvislosti s návštěvou pivovaru Velké Březno, jsem se již na blogu zmínil. Jako každý rok před velikonocemi i letos se koná v Zubrnickém skansenu (před)velikonoční akce, která je již tak nějak tradičně spjata se zahájením sezóny Zubrnické Muzeální Železnice a letos to bylo zahájení vpravdě královské.

Po mnoha letech, údajně po 36, jel do Zubrnic vlak s lidmi a to ne ledajaký, zrestaurovaný motorový vůz M131, kvůli dřevěným lavicím přezdívaný Hurvínek. Zajímavé a dnes dost nezvyklé je nastupování přes pracoviště strojvedoucího. Hurvínek je osazen úžasným a téměř nezničitelným motorem z Tatry 111 (jejíž historie je velmi smutná).

Reklama

Akce trvá ještě v neděli 17. dubna 2011, takže máte příležitost projet se tímto technickým unikátem, který je v provozu díky partě úžasně obětavých lidí.

A nelitujte peněz za motoráček, provoz stojí víc než se vybere na jízdném, každá Koruna (Euro) navíc, jíž provozovateli necháte, pomůže zachránit některý z technických unikátů na železnici.