Daniel Bautista – Hudební lahůdky

Kategorie:

Štítky:

K poslechu hudby používám již několik let Rhythbox, přehrávač, který je spjat s prostředím GNOME, jež je mým preferovaným desktopem na platformách GNU/Linux a *BSD. Díky integraci s Last.fm, Magnatune a Jamendo nemám nikdy nouzi o zajímavou hudební nabídku.

Koncem roku 2008 jsem si pustil z Jamenda klasickou hudbu a jaké bylo překvapení, když jsem najednou zaslechl rockovou kytaru. Nenapadlo mě nic lepšího, než si vyfiltrovat interpreta Daniela Bautistu a poslechnout si jeho tvorbu, na Jamendo má v této chvíli 5 alb, ale dvě klasická (Beethoven, Classics And Soundtracks) byly opravdovým pohlazením pro mé (zhýčkané) uši.

Reklama

Klasická hudba se dá zahrát různě, pro někoho je přípustná pouze klasická interpretace, kdysi jsem několikrát slyšel klasickou hudbu předělanou do podoby Eurodance/Techno, ale nádhernou jiskru mají především jazzové interpretace. Rockové interpretace Daniela Bautisty asi nebudou tím nejlepším klenotem v dějinách hudby, ale doporučuji k poslechu a pokud si album/alba stáhnete, tak odměňte interpreta.

Přiznávám bez mučení, že Flight Of The Bumblebee, tj.6. skladba na Classics And Soundtracks mi více sedí od kapely Manowar, ale to je věc názoru a především Manowar je jiný hudební styl (Power Metal).

Komentáře

2 komentáře: „Daniel Bautista – Hudební lahůdky“

  1. LuFa avatar

    Díky moc Marku za zajímavý tip. Hned si přidávám do oblíbených a zítra si celé poslechnu.

  2. Dalibor avatar
    Dalibor

    Nemá chybu! Taky děkuji za tip. Jinak přes svátky jsem si stahoval nějakou klasiku, Verdiho a Pucciniho opery …